Karaktere Göre Doğum Günü Hediyesi Seçimi

Editör
Editör
17 Nisan 2018

Hediye seçerken hediye alınacak kişiyle olan ilişkinin boyutu, hediye alınacak kişinin cinsiyeti, yaşı, özel ilgi alanları, zevkleri ve karakteristik özellikleri gibi faktörler etkilidir. Kişinin karakterini oluşturan unsurlar seçimlerinde ve beğenilerinde de belirleyici olduğundan hediyeyi alırken karakter özelliklerini göz önünde bulundurmak doğru tercihler yapmayı sağlayacaktır.

Doğum günü hediyesi alınacak kişi pragmatist bir kişiliğe sahipse; ona alınacak hediyeler günlük hayatında kullanabileceği, işlevsel hediyeler olmalıdır. Müzik dinlemek onun için bir tutkuysa; hediye kulaklık almanız onu çok memnun edecektir. Eğer bilgisayar başında çok vakit geçiren biriyse; her an elinin altında olacak bir mouse pad işine yarayacaktır. Bu mouse pad kişiye özel, tuttuğu takıma özel tasarımlarla farklılaştırılabilinir. Sigara kullanan bir kişiye hediye olarak çakmak ve tabaka seti alabilirsiniz.

Doğum günü sahibi duygusal bir kişiyse; sıradanlıktan uzak, anlamlı hediyeler ona daha çok hitap edecektir. İsmine özel tasarlanan, üzerinde fotoğrafı olan bir kişiye özel kahve fincanı, şirin bir yastık, bir kutu çikolata, anahtarlık veya bez çanta gönlünü feth edecektir. Alacağınız en pahalı, en gösterişli hediyeler ona kendini bu kadar değerli ve özel hissettirmeyecektir.

Nostaljik bir ruh taşıyan, naif birine doğum günü hediyesi alacaksanız; nostaljik radyolar, gramofon, atlıkarınca, daktilo şeklinde farklı ve özel müzik kutuları, kar küreleri, kumbaralar, dekoratif amaçlı kullanılan nostaljik hediyeler çok hitap edecektir.

Burçlara Göre Doğum Günü Hediyeleri

Doğum günü hediyeleri, birçok kişi için ciddi anlam ifade eden burçlar ve onları ifade eden sembollerle bezeli ürünler içerisinden tercih edilebilir. Ayrıca, pek çok kişinin burçları ile karakterleri benzeştiğinden, onlara ait oldukları burçların sahiplerinin karakterlerine hitap edecek ürünler hediye edebilirsiniz. Burç faktörü sizin için anlam ifade etmiyor olsa dahi, bu maddeyi hassasiyetle değerlendirmeniz gerekir. İnsanlar kendileri de bu hususa dikkat etmiyor olsalar bile, burçlarının birkaç özelliğini mutlaka taşırlar. Ayrıca, örneğin boğa burcundan birisine, burcunun sembollerini taşıyan bir hediye etmenize kimse itiraz etmez ve memnuniyetle kabul eder. Bu sebeple risk faktörü barındırmayan doğum günü hediyeleri içerisinde burç hediyeleri de sayılabilir.

Neşeli Doğum Günü Hediyeleri

Esprili, neşeli,  çocuksu ruha sahip, deli dolu bir kişiye hediye alıyorsanız işiniz hayli kolay diyebiliriz. Bu karakterde kişiler alacağınız hemen her hediyeden hoşlanırlar. Esprili notlarla tasarlayacağınız çikolatalar, kupa bardaklar, duvar saatleri, komik biblolar, peluş oyuncaklar, birlikte çekildiğiniz fotoğraflarınızı bastıracağınız bir tablo, saat ya da çerçeve onu mutlu etmeye yeter.

Doğum günü hediyesi alacağınız kişi mükemmeliyetçi, mesleğine bağlı, ciddi bir kişiyse mesleğine yönelik hediyeler almanız en doğrusu. Ofisinde masa üstünde kullanacağı bir taş isimlik, ismine ve mesleğine özel tasarlanmış bir kartvizitlik, masa saati veya kalemlik hoşuna gidecektir. Şık bir kalem seti de “hayır” diyemeyeceği bir hediyedir.

En İyisi Hediyehanem.com’da!

Hediyehanem.com hediyelerin en iyilerini sizler için sunuyor. Tüm karakter tiplerinin hoşuna gidecek en az bir ürün bizim stoklarımızda bulunuyor ki, aslında iddiamız herkes için onlarca ürünü sunuyor olmamız. Siz de arkadaşınızın, sevgilinizin, eşinizin veya aile bireylerinizin karakterlerine uygun hediyeler satın almak istiyorsanız, stoklarımızı mutlaka inceleyin. Mükemmel fiyatlarla mükemmel hediyelere erişmek bizimle mümkün, tek yapmanız gereken hangi tür bir hediye veya hediyeler alacağınıza karar vermek. Kişiye özel hediye kavramına bambaşka bir bakış açısı getiren hediyehanem.com meslek hediyeleri ile de sizlere benzersiz alternatifler sunuyor. Hemen doğrum günü hediyeleri için sitemizi ziyaret edin, en güzel ve en iyi hediyeleri en uygun fiyatlara alın.

Size Özel Hediye Önerilerimiz